Ситуація з дитячим сколіозом нині набуває доволі критичного рівня. Статистика неприємно вражає – надзвичайно багато діток у шкільному й дошкільному віці страждають на цю недугу. Яке виявити, як уберегтися та як лікувати сколіоз? Про це ми запитали в мануального терапевта Івана Сергійчука.
- Небезпека сколіозу полягає ще в тому, що його не так просто виявити на ранній стадії, - зазначив лікар. – Він ні в чому не проявляється, не спричиняє дитині болю. Понад те – навіть коли дитина займається у секціях плавання, легкої атлетики чи танців, ризик розвитку цього захворювання є.
До слова, тільки коли поставити дитину рівненько, чого батьки точно не роблять щодня, – можна побачити асиметрію плечей, ключиць та органів тазу. Вже після можна бити на сполох та терміново йти до лікаря-ортопеда, щоб проконсультуватися стосовно наявності сколіозу.
Є чотири стадії сколіозу. До слова, починається все з порушення постави, тож саме батькам потрібно бути уважними. Як запобігати?
За авторською методикою Івана Сергійчука можна й треба проводити комплекс корекційних вправ щодо діагностики, профілактики та лікування цього захворювання. Також ця методика полягає в правильності сидіння за обіднім столом та за партою, правильному триманні осанки, правильності ходіння. Стосовно вправ, то вони не вкрадуть надто багато часу – всього сім хвилин вранці щодня, і спина буде зовсім в іншому функціональному стані.