Тягне ногу – це ще не грижа

441

На спині людини є одна особлива ділянка. Вона розташовується у місці з’єднання спинного хребта і тазу. В народі його називають «Куприк».  Причиною виникнення дискомфорту в цій частині тіла дуже часто є сильний біль. Неприємні відчуття зазвичай турбують людину, коли вона намагається сісти чи встати з місця, а також під час спроби перевернутися на інший бік у ліжку.  Ба більше, якщо вчасно не зайнятися лікуванням цієї проблеми, то такий звичайний процес, як сидіння, може перетворитися на нестерпну каторгу.

У цій статті ми  поговоримо про  проблему, з якою ви, мабуть, вже стикалися раніше, або навіть страждаєте від подібних больових відчуттів нині.

У медицині біль у крижово-клубовому суглобі має назву сакроілеїт, що означає запальний процес. І коли він в організмі  виникає, то у крижовому-клубовому суглобі з’являється різкий біль та поколювання.

Сам по собі сакроілеїт зустрічається рідко. Зазвичай він розвивається, коли вже є системні, ревматологічні захворювання сполучної тканини - руйнується цілісність поверхонь суглоба.

Хворіє цією болячкою кожен другий на тисячу, причому частіше чоловіки, ніж жінки. Близько 15% хворих вже через 10-15 років втрачають свою працездатність, а отже - якість життя знижується. Це відбувається тому, що причинами болю у цій частині тіла також можуть бути серйозні внутрішні розлади, у тому числі й грижа міжхребцевого диска або звичайний біль у попереку.

Для прикладу, у вас можуть бути проблеми з гомілкою у результаті розтягнення або травми. Втім, навіть попри травму ви продовжуєте багато ходити та не приділяєте достатньо часу відновленню нижньої кінцівки. У результаті такої поведінки крижово-клубовий суглоб зношується. Зверніть увагу, що біль у цьому випадку може з’являтися навіть за відсутності запальних процесів в організмі.

Саме тому не так небезпечний сам сакроілеїт, як супроводжувані їм захворювання. Якщо не звернутися до лікаря вчасно, вони можуть дати ускладнення на інші органи. Іноді він зникає сам по собі без жодного лікування, а іноді може стати для людини справжнім випробуванням, особливо якщо ви досягнули зрілого віку або страждаєте на інші серйозні захворювання, зокрема артрит, вовчак, остеоартрит , травматичні падіння, інфекції, тощо.

Зверніть увагу, що більшість людей вважає біль у крижово-клубовому суглобі наслідком сидячого способу життя, який, на жаль, є досить поширеним явищем у сучасному світі. Утім, насправді, як ви вже бачите,  це не зовсім так.

На початку захворювання пацієнт скаржиться на озноб, високу температуру тіла, а також різкі больові відчуття внизу спини і живота з боку ураження. Наявність цих симптомів змушує хворого приймати зручне для нього положення, що передбачає зігнуті в колінах ноги.

Висока температура, поколювання та біль у нижній частині спини, який відлунює в сідниці та стегна – всі ці неприємні симптоми можуть свідчити і про грижу міжхребцевого диска. Мабуть, саме підозра на це захворювання першою спадає на думку, коли турбує вас біль у крижово-клубовому суглобі.

Як правило, лікування зі сакроілеїтом проводиться в умовах стаціонару. Воно вимагає ліквідації запального вогнища і ознак ураження суглобів. Після видалення інфекції хворому можна призначити фізіотерапевтичні процедури, лікувальний масаж, плавання, помірне фізичне навантаження та розтяжка.

Варто пам’ятати, що лікування народними методами – не головне, а лише допоміжний засіб при боротьбі із захворюванням. Перш ніж розпочати застосування будь-яких лікувальних засобів, навіть якщо вони є домашніми та абсолютно натуральними,  рекомендую неодмінно спершу звернутися до лікаря з метою встановлення правильного діагнозу. Як я вже згадував раніше, знайти причину розвитку болю у нижній частині спини досить непросто.

Для профілактики сакроілеїта є прості поради - зміцнюйте свій імунітет, не запускайте і лікуйте хронічні захворювання, в тому числі інфекційні, займайтеся спортом, а при сидячій роботі вам допоможе регулярна розминк

Рекомендовані