Рівний хребет – запорука здорових ніг

623

Варикозне розширення вен багатьом знайоме не з чуток. Виникнення цієї недуги набуло надзвичайно широкого розмаху. Сьогодні варикозом страждає половина населення планети. Це захворювання, яке небайдуже до прекрасної статі і проявляється переважно у віці 25-40 років. Згідно останніх статистичних даних, цією болячкою жінки хворіють в середньому в три рази частіше ніж чоловіки.
Спочатку, варикоз може турбувати молоду жінку лише як естетичний, косметичний недолік, але в подальшому, з віком, процес прогресує, з’являються набряки, біль, важкість у ногах. Найчастіше жінки помічають перші ознаки варикозу навесні, коли міняють свій гардероб, а от звідки з’явилися венозні «візерунки» на гомілках і стегнах - невідомо.
Якщо знати, що таке варикозне розширення вен з анатомічної точки зору, то стає зрозумілим, що це практично невиліковна хвороба, яка усувається, зазвичай, хірургічним шляхом. Як не сумно, але це так. Звичайно, якщо стан хворого дозволяє, то лікар може призначити безопераційні медикаментозні методи лікування.
Природно, що першим діагностом варикозного розширення вен є сам пацієнт. Щоб переконатися в цьому, досить оглянути ноги. Якщо ви помітили появу судинних зірочок - це безсумнівно перша ознака того, що вени починають розширюватися. А якщо в додачу ще й відчуваєте біль в ногах, що посилюється в другій половині дня і вечорами, набряклість, потерпаєте від судом нижніх кінцівок і помічаєте сухість шкіри і появу плям, наявність звивистих вен, вузлів, які виступають, ран і виразок, що погано загоюються – це вже точно варикоз.
Однієї конкретної причини розвитку варикозної хвороби ніг немає. Для розвитку цього захворювання сприяють відразу кілька. Найбільш поширеними є ожиріння, малорухливий спосіб життя, тривале і часте стояння на одному місці, сидіння в одному положенні, в тому числі «нога на ногу», підняття і носіння важких предметів, тривалі поїздки, постійне носіння високих підборів, вік більше 40 років, регулярне перегрівання, травми кінцівки, спадковість, гіпертонія, використання контрацептивів, запори, вагітність і навіть проблеми з хребтом.
Викривлення хребта неминуче веде до порушення рухових функцій. Поряд з хребтом патологічним змінам піддаються плечовий пояс таз і кінцівки. Страждає постава, погіршується зовнішній вигляд. Але головна небезпека навіть не в цьому. При важких ступенях викривлення порушується робота кровоносної системи, що й призводить до виникнення варикозного розширення вен.
Своєчасно вжиті заходи дозволять запобігти подальшому розвитку недуги. Перш за все, необхідно організувати правильне харчування. З раціону слід виключити каву, зловживання спиртним і куріння, яке діє на судини, як і вживання кави, але людина курить частіше, отже, небезпека для вен зростає в кілька разів. Варто обмежити споживання рідини, а також солей, які затримують воду в організмі. Слід виключити солоні страви, та страви з приправами. Потрібно обмежити смажену їжу, вживати якомога більше зелені, овочів і фруктів, які містять вітамін С. Стінки судин зміцнюються і очищаються постачальниками вітаміну Е і клітковини, а це пророслі зерна жита, пшениці, соя, горох, висівки, цитрусові, часник, волоські горіхи, плоди шипшини, солодкий перець, зелений чай. Якщо варикоз вже почав стукати в двері, обмежте вживання жирного, мучного, маринадів, копченостей і консервів - це руйнівники венозних стінок і клапанів.
У профілактичних цілях бажано не приймати гарячі ванни, краще віддати перевагу контрастному душу, уникайте зайвого впливу тепла, категорично не можна грітися в лазні чи сауні. Більше рухайтеся і займайтеся спортом: прогулюйтеся звичайним кроком 2-3 км щодня, запишіться в басейн. Усі домашні роботи, які тільки можете, виконуйте сидячи, помістивши прямі ноги на стілець або табуретку. Кожен день відпочивайте лежачи 15-20 хв, підклавши під ноги подушку або валик так, щоб вони знаходилися трохи вище решти тіла. У такому положенні можна дивитися телевізор, читати, а також спати. У домашніх умовах добре допомагає еластичне бинтування гомілок або носіння спеціальних колготок.
Кровообіг поліпшується, а набряки і втома знімаються після регулярного масажу ніг з кремами, гелями. Щовечора слід розминати долонями стопи, починаючи від кінчиків пальців до гомілковостопного суглоба. Венозному відтоку крові сприяють дихальні вправи і рухи на свіжому повітрі. Робіть частіше глибокі вдихи і видихи.
Влітку ходіть по воді, високо піднімаючи коліна. Взимку можна "потоптатися" у ванні, наповнивши її ледь теплою водою. Це дуже корисно.
Методи лікування варикозу залежать від стану судин, віку пацієнтв та фінансових доходів. Ліки від даної патології не вирізняються дешевизною, тому для деяких людей лікування варикозу травами – прийнятний спосіб. Ото ж, слід відзначити, що останнім часом традиційна і нетрадиційна медицина не конкурують між собою, а, навпаки, доповнюють один одного. Що стосується лікування варикозного розширення вен, то жоден із народних методів не перешкоджає прийому лікарських препаратів, що призначаються лікарем. Хоча використовувати народні методи і засоби ніяк не забороняється, однак, краще це робити під контролем сучасної діагностики.
Для лікування початкової стадії варикозного розширення вен, а також для профілактики захворювання використовуються різні способи і методи, в основі яких лежить застосування рослинних компонентів. А саме компреси із алоє вера, яблучного оцту, з харчовою содою і кухонною сіллю; крем з оцту, моркви та алоє, з часнику, мазь із зеленої і білої глини; ванночки з ромашки, календули, чебрецю з додаванням ефірних масел; настоянки з мертвих бджіл, кінського каштану, мускатних горіхів; чай з кори каштана і ще багато іншого.
Пам’ятайте – краса і здоров’я ваших ніг повністю у ваших руках. Тому людям зі спадковою схильністю, або тим, які входять у групу ризику з перерахованих вище причин потрібно проводити профілактичні заходи, стежити за станом ніг, берегти їх і, звичайно, вести здоровий спосіб життя.

Рекомендовані