Усі добре знають, що хребет – це основа нашого здоров’я. Будучи ще малим, пам’ятаю, як у школах привчали нас рівно сидіти і не сутулитися. Якби це прикро не звучало, але варто зауважити, що за останні десятиліття кількість захворювань хребта зростає з катастрофічною швидкістю. На сьогоднішній день діти, замість того, щоб вийти на вулицю погуляти(пограти у рухливі ігри, покататись на велосипеді, повіджиматись на перекладині), воліють сидіти за комп’ютером. А через кілька років ці ж самі діти «благополучно» пересідають в комфортабельні офіси, де все той же комп’ютер. При тривалому перебуванні в неправильному положенні на хребет виявляється сильне навантаження. І тут плачевний результат - протрузія міжхребцевого диска, що являє собою не окрему хворобу, а початкову стадію остеохондрозу. Мій покійний дідусь Іван Прокопович сказав би, що це своєрідний «дзвіночок перед пожаром», який має статися, так як, може призвести до розвитку міжхребцевої грижі. Щоправда, сама по собі протрузія диска може бути оборотною. Ото ж, краще не допустити пожару, щоб не було праці після нього.
Якщо ми говоримо про термін «протрузія», то суть його полягає в тому, що контури диска (розміри якого в нормі ідеально відповідають розмірам хребців) перестають співпадати з контурами хребця і починають виступати за його межі. Так що в певному сенсі чимось починає нагадувати «гамбургер», що занадто великий для «булочки».
Окрім малорухливого способу життя існує безліч різноманітних причин, через які міжхребцевий диск починає випинатися за межі хребетного стовпа: спадковість, травми при пологах, зайва вага, стреси і перевтома, надмірні фізичні навантаження, різкі нахили тулуба при піднятті ваги, слабкі м’язи спини, судинна патологія, хвороби обміну речовин, зміщення хребців, патологія серцево-судинної системи, аномалії розвитку хребта.
Найбільш поширеними симптомами протрузії міжхребцевих дисків є: біль в ногах, руках, плечах або попереку (іноді пекучий, що може тривати кілька місяців); оніміння, поколювання, слабкість.
Якщо у вас при обстеженні все ж таки виявлено протрузію диска, багаторічний досвід показує, що шанси на активне життя без болю є. На мою думку, прийом медикаментів в даному випадку не завжди ефективний, оскільки ліки усувають лише симптоми захворювання, не зупиняючи його розвиток. Як і більшість спеціалістів, для боротьби з протрузією активно застосовую такі методи: мануальна терапія, корекція хребта, що що сприяє відновленню рухливості міжхребцевих суглобів, лікувальна гімнастика, масаж, фізіотерапія, лікувальна фізична культура тощо.
Ото ж, для того, щоб позбутися болю і повернутися до звичного для Вас способу життя, необхідно дотримуватися простих правил. В першу чергу слід виключити будь-які навантаження на період лікування, вести активний спосіб життя, займатися спортом або регулярно виконувати фізичні вправи, частіше гуляти, при ходьбі або в сидячому положенні тримати спину в правильному положенні, використовувати ортопедичну подушку і матрац, рівномірно розподіляти навантаження під час носіння і підйому важких предметів, тримати свою вагу в межах норми і, головне, відмовитися від алкоголю й куріння.
Рекомендовані