«Природні ліки – у нас під ногами. Просто вмійте їх застосувати»

420

У родині волинського цілителя Івана Сергійчука з любешівського села Бірки нетрадиційну медицину опанували аж три покоління народних лікарів. Прабабуся була знавцем лікарських рослин і Іван Сергійчук тепер знає дію 500 лікарських рослин.
Про дивовижний дар дідуся зцілювати навіть не ходячих знали в Україні, Росії, Білорусі. А внук Іван, здобувши вищу освіту реабілітолога, зумів не лише перейняти досвід предків, а й поєднати їх знання із сучасною медициною.
Про унікальну методику оздоровлення Івана Сергійчука, який приймає в Луцьку на вул..Гордіюк, 35, ви можете дізнатися у газетах «Твій вибір» і «Твоє життя» (від 22 серпня 2018 року). А в газеті «Духовність» вашій увазі – декілька лікувальних рецептів.
Дбаєте про здоровʼя – їжте пастернак
Регулярне споживання пастернака стимулює відновлення й ріст клітин, запобігає розвитку хвороб серця і недоумства, а також знижує рівень цукру й «поганого» холестерину в крові. Це рослина буде корисною для астматиків, гіпертоніків, людей, які страждають від астенії, проблем із печінкою і нирками. Протизапальні властивості пастернака дозволяють використовувати його для лікування вірусних захворювань. Крім того, він покращує роботу системи травлення і чудово очищає організм від токсинів, шлаків і іншого сміття. Корисний буде пастернак і для вагітних, так як запобігає розвитку анемії та набряків. А ще дуже помічний для відновлення чоловічої сили.

Суп-пюре з пастернаку
Пастернак – 2 коренеплоду; морква – 1 шт.; ріпчаста цибуля – 1 шт.; відварне мʼясо – 200 г; мʼясний бульйон – 1 л; олія, зелень, сіль за смаком.
Всі овочі необхідно вимити, почистити, порізати і злегка обсмажити на олії. Поставити нагріватися бульйон, куди додати нарізане кубиками мʼясо та пасеровані овочі. Суміш доводиться до кипіння і варити хвилин 10. Готовий суп посолити і збити блендером до однорідної маси. Прикрасити зеленню. Можна додати сметану.

Оладки з пастернаку
Пастернак – 2 коренеплоди, картопля – 1–2 шт; яйце – 1 шт., борошно; олія; сіль.
Пастернак і картоплю треба вимити, почистити, натерти, як на деруни, і віджати зайву рідину. В мисці перемішати овочі, борошно, сіль, яйце. Смажити олії на розпеченій сковороді.

Салат із пастернаку
Пастернак – 2 шт.; топінамбур – 2 шт.; морква – 1 шт.; яблуко улюбленого сорту – 1 шт.; ріпчаста цибуля, бажано червона – 1 шт., зелений горошок – 200 г.; яйце куряче – 1шт.; майонез або олія для заправки; сіль.
Пастернак, топінамбур і моркву добре вимити й по окремості відварити. Можна недоварювати, щоб зберегти більше корисних елементів. Зварене вкруту яйце змішати із зеленим горошком, тертим яблуком і порізаними овочами. Додати цибулю. Салат заправляється майонезом (краще – домашнього приготування) або олією (краще нерафінованою, оскільки вона зберігає корисні елементи).

Міжхребцеву грижу натирайте настоянками
Бобровий струмінь – це особлива залоза річкового бобра: мішечок, що міститься під хвостом у тварини.
Спиртова настоянка на бобровому струмені дуже помічна в лікуванні міжхребцевої грижі (використовується для розтирання).
Якщо нема можливості придбати таку настоянку – приготуйте препарат на рослинній основі: корінь живокосту, сабельника (українська назва – вовче тіло), золотого вуса, цвіту каштана, кульбаби та акації.

Нормалізувати високий тиск допоможуть чаї
Материнка, меліса, мʼята чинять не лише заспокійливу дію, а й допомагають гіпертонікам знизити кровʼяний тиск. Однак, регулярне вживання чаїв може відбуватися тільки під наглядом лікаря.
Так само обережно треба пити чай зі зворобоєм, особливо така пересторога стосується пацієнтів із вегето-судинною дистонією.

 

Нетрадиційні ліки від кісточок на ногах
Рослина вовче тіло (рос – сабельник болотний) широко представлена на Поліссі.
Її приймають ті, хто потерпає від остеохондрозу, протрузій дисків, міжхребцевих гриж, захворювань кишково-шлункового тракту. Ця рослина допомагає відновити хрящову тканину. Виводить зайві солі, що вкрай важливо при артрозах, артритах, кісточках на ногах.
Вовче тіло (стебло і листя) рекомендується підсушити, запарювати в термосі і пити як чай, а корінь рослини можна настоювати на спирту.
Чай готується з розрахунку: 1 ст.л. сухої сировини на 200 мл окропу. Настояти. Через 2 год. процідити. Приймати по 1/3 скл за 30 хв. до їди тричі на день.
Для приготування спиртової настоянки знадобиться 200 г вимитих, висушених та подрібнених корінців на 1 л самогонки-перваку. Настоювати 21 день у темному місці. Приймати по 1 десертній ложці за 30 хв. до їди тричі на день.
Записала Оксана Бубенщикова

Рекомендовані