Панічні атаки при остеохондрозі

2446

В наш час, мабуть, не зустрінеш такої людини, яка не чула б хоч раз у житті про таку болячку, як остеохондроз. Від болю в області шиї, оніміння верхніх кінцівок та інших неприємних симптомів страждає кожен другий житель планети. Але сьогодні мова піде не стільки про саму недугу, як про її наслідки.

Остеохондроз призводить до багатьох проблем зі здоров’ям, які здатні значно погіршити якість життя. Усім знайоме почуття страху, на виникнення якого впливає ряд причин. Але коли страх не має під собою грунту, коли він нічим не обґрунтований, говорять про панічної атаки, які зявляються раптово, залишаючи відчуття паніки. А от чи повязано це якось з остеохондрозом  шийного відділу хребта ми  спробуємо розібратися.

Як і більшість медиків, можу з впевненістю сказати, що панічні атаки і остеохондроз тісно повязані між собою. Паніка і страх часто відбуваються на тлі шийно-грудного остеохондрозу через передавлювання шийної артерії. А після такого стану може наступити тривала депресія, навязливі думки, загострене сприйняття світу, безперервні сльози, пригнічений настрій, безпричинні істерики, стресовий стан, апатія і повна відчуженість від світу.

Прийшовши до мене на прийом із проблемами хребта, пацієнти дуже часто скаржаться ще й на постійну, на перший погляд, нічим не викликану нервозність, тривогу, істерики.

У мене відповідь одна: «Подолаймо проблеми з хребтом і дані симптоми незадовго покинуть вас».

Щоправда, люди, які страждають від панічних атак, часто навіть і не здогадуються про те, що шийний остеохондроз може спровокувати появу подібних симптомів. Вони можуть роками лікуватися від панічних атак, приймати безліч лікарських засобів і не знати, що напади паніки провокують захворювання хребта.

Розбалансування в роботі нервової системи може стати також і причиною розвитку ВСД ,  ускладненою шийним остеохондрозом, яка, в свою чергу, призводить до виникнення панічних атак.

Отож напрошується висновок, що ВСД, панічні атаки і шийний остеохондроз нерозривно повязані, оскільки при дегенеративно-дистрофічних змінах в хребетних дисках, якими супроводжується шийний остеохондроз, відбувається защемлення нервових закінчень і звуження кровоносних судин.

 Самі собі панічні атаки при шийно-грудному остеохондрозі не є небезпечними для здоровя, але при цьому значно погіршують якість життя людини. При цьому у пацієнта погіршується настрій, знижується працездатність і навіть зникає бажання контактувати з людьми.

Відчуття стресу часто відбувається вранці, людина відчуває пригніченість, невпевненість, страх за здоровя, життя. Після гімнастики і гігієнічних процедур фобії можуть пройти або залишитися, пригнічуючи загальний стан. Іноді почуття тривоги може прийти в найнесподіваніший момент, застати на робочому або в громадському місці. При цьому людина уникає людей, шукає усамітнення, не сприймає інформацію з навколишнього світу. Супроводжуються неприємними симптомами: задишкою, прискореним серцебиттям, важкістю в голові, млявістю, задухою, болями в грудях, пітливістю, нудотою, утрудненим диханням, безсонням, частими позивами до сечовипускання, лихоманкою.

Проблема посилюється, якщо хворий продовжує вести нездоровий спосіб життя. Неправильне харчування, шкідливі звички (особливо, алкоголь) здатні підсилити відчуття панічних атак: запаморочення, головний і мязовий біль, підвищення артеріального тиску.

Стресовий стан може тривати від 5 хвилин і досягати декількох годин. Чим «старше» захворювання, тим довше і важче проходять симптоми. Ситуація залежить від стадії остеохондрозу і індивідуальних особливостей людини. Чим сильніше людина відчуває біль, тим яскравіше проявляються панічні атаки. Частота від одного до двох разів в місяць. Коли цей показник збільшується до 3-4 разів, діагностика особливо необхідна.

Серед причин, що провокують панічні атаки тривале перебування в дискомфортній ситуації: перебування в замкнутому просторі, незручне положення тіла протягом тривалого часу, тривалі навантаження на область шиї, метеоумови, психічна перевтома, фізичні перенавантаження то що.

У групі ризику майже завжди знаходяться люди, які займаються офісною діяльністю. Ото ж, при виникненні остеохондрозу і в подальшому розвитку ВСД вкрай важливо змінити все, що негативно впливає на перебіг хвороби.

Як же позбавити себе від панічних атак при шийно-грудному остеохондрозі і чи можна зробити це назавжди? В першу чергу потрібно позбутися від основного захворювання, а потім вже боротися з нервовим розладом. Перш за все пройти діагностику у фахівця, щоб однозначно зрозуміти, що саме відбувається з організмом. Для цього необхідно за допомогою мануальної терапії зняти напругу мязів, послабити здавлені нервові закінчення, зняти запальний процес, поліпшити кровопостачання.

Людина, у якої виникають панічні атаки інколи і сама в змозі впоратися з їх проявами. Перш за все, обовязково, необхідно переглянути свій спосіб життя. Важливо дотримуватися режиму дня, більше часу проводити на свіжому повітрі, добре висипатися і збалансувати харчування, вживати в їжу більше вітамінів, менше їсти солодкої, жирної їжі, пити заспокійливі травяні чаї з мятою та мелісою.

   Прискорити процес одужання і знизити кількість прийнятих лікарських препаратів допомагає мануальна терапія, лікувальна фізкультура, фізіопроцедури, банковий масаж та масаж гарячими каменями тощо.

У період одужання почніть лікувальну гімнастику. Рухи допомагають зміцнити мязи шийного відділу, покращують самопочуття. Пятихвилинна розминка допоможе поліпшити кровообіг і зніме запаморочення при шийному остеохондрозі. Така зарядка може виконуватися кілька разів на день, вдома або на робочому місці.

Ото ж, не варто закривати очі на існуючу проблему. Потрібно обовязково вчасно почати лікування, і тоді поліпшення самопочуття не змусить себе чекати.

Рекомендовані