Навколо нас стільки смакоти, що неможливо втриматися і не скуштувати хоч би малу їх частину. Але не завжди все те, що так спокусливо лежить на вашій тарілці, корисно для вашого здоров’я. Зокрема, людський шлунок щодня піддається різнимвипробуванням, і не завжди виходить з них переможцем. Все частіше в кабінеті гастроентеролога звучить діагноз гастрит.
Гастрит – досить неприємне захворювання, яким страждає майже половина населення нашої країни. Зазвичай роками порушується культура харчування, всупереч порадам дієтологів, родичів і здорового глузду.
І от в один прекрасний день - вуаля, з'являється гастрит.
Неприємно те, що у переважної більшості людей гастрит залишається на все життя.
Отже, гастрит - захворювання, що розвивається від неправильного способу життя (неправильне харчування, надмірне вживання алкоголю, паління, харчові отруєння та ін.). У інших випадках причиною може стати хвилювання, горе, тривала емоційна напруга, безрозсудне вживання деяких ліків, що мають подразливу дію.
Він буває гострим і хронічним. Як правило, гострий гастрит характеризується сильними больовими відчуттями у верхній частині живота, нудотою, блювотою, слабкістю і запамороченням.
Хронічний гастрит іноді є результатом подальшого розвитку гострого гастриту, проте частіше розвивається під впливом різних несприятливих факторів: повторні та тривалі порушення харчування, вживання гострої і грубої їжі, вживання занадто гарячої їжі, погане розжовування, харчування всухом'ятку.
Основними ознаками гастриту є тягнучий біль під ложечкою після їжі; відрижка, неприємний кислий запах з рота; відчуття швидкого насичення і переповнення шлунка під час їжі; зниження апетиту.
Слід пам’ятати, що невчасне лікування даного захворювання може призвести до виразки шлунка. Ото ж, при будь-якому розкладі першочерговою метою є корекція харчування.
Перед сніданком людина повинна обов’язково прогулятися, як це робили наші діди-прадіди, або зробити фізичні вправи. Перш ніж приступати до трапези, вони спочатку поралися по господарству, тим само заводили свій організм, покращували кровообіг в організмі, а тоді ішли сідати за стіл, так як уже «нагнали» гарний апетит. Після цього звичайно ж набагато краще їжа засвоюється в організмі
Перш за все потрібно їсти повільно і добре пережовувати, а не ковтати, як лелека здобич. Потрібно завжди перебувати в стані голоду. Краще сім раз в день поїсти, а ніж один раз переїсти. Під час їжі спина повинна бути пряма, як під час сидіння за партою в школі. Сидіть так, як на троні, відчуйте себе справжнім королем або королевою. Треба, щоб ложка ішла до нас, а не ми до ложки.
Що ж стосується вечері, то ні в якому разі не можна на ніч наїдатися. Краще це зробити до 6 години вечора, так як їжа вже не має здатності інтенсивно перетравлюватися.
Варто відзначити, що гастрит значно гірше піддається лікуванню, коли у людини зірваний шлунок( має підору, підвереджена). Таким чином спочатку потрібно вправити органи черевної порожнинини, а тоді спокійно приступати до лікування.
Основними напрямками в лікуванні гастриту на сьогоднішній день вважаються медикаментозна терапія і дієтотерапія. Тим часом, медики визнають, що і деякі способи народної медицини здатні надати істотну допомогу в усуненні хвороби.
Як же лікувати гастрит народними засобами в домашніх умовах?
Джерельна вода
У наших дідів - прадідів було правильне пиття води (вживання маленькими глотками натщесерце, так би мовити, нюхали воду, або ще кажуть їли її).
Сирі яйця при гастриті
Яйця в сирому вигляді досить корисні і використовуються для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. Вони обволікають поверхню запаленого органу, захищаючи від подальшого його пошкодження і живлячи корисними речовинами і мікроелементами. При лікуванні гастриту можна застосовувати як курячі, так і перепелині яйця, в цьому не буде принципової відмінності. Вони однаково будуть огортати слизову оболонку шлунка і захищати її від подальшого ураження.
Дуже корисно для хворого гастритом пити по 1 сирому яйцю на голодний шлунок за 1 годину до прийому їжі.
Лікування гастриту насінням льону
Насіння льону при гастриті використовували наші предки ще з давніх часів.
Його цінність для людини полягає в наявності в ньому безлічі поживних речовин і органічних сполук. Він містить в собі унікальний склад, який сприяє оздоровленню організму, є джерелом рослинного білка. Саме завдяки полисахаридам, рослина надає обволікаючу дію і, потрапляючи в організм, збирає на себе всі токсини і отрути, виводячи їх назовні.
При відварі насіння льону утворюється специфічна слиз, який при вживанні діє обволаківающе на слизову шлунка і знімає запалення.
Струганина
Для цього необхідно купити 400 - 505 грамів хорошого свіжого м'яса яловичини, зробити довгасту стежку-5х5см, заморозити його в морзильнику. Щоранку натщесерце за 5-10 хвилин до сніданку відрізати строганинку товщиною 2-3 мм (так щоб вона просвічувалась тонкою скибочкою). Покладіть її на язик і висмоктуйте до тих пір, поки не залишаться тільки тверді волокна, які потрібно пережувати і проковтнути.
Проводити цю процедуру до тих пір, поки не скінчиться все м’ясо.
Вівсяний кисіль
Він підійде не тільки пацієнтам, страждаючим гастритом, а й людям з іншими серйозними захворюваннями травної та сечовидільної систем, наприклад, з виразкою шлунка, ентероколіт, цистит, нирково-кам'яну хворобу. Крім того, цей продукт є гіпоалергенним і підходить для всієї родини. Вівсяні пластівці надають обволікаючу дію, нормалізують травлення, знімають біль і запалення, знижують ризик появи рецидиву.
Рекомендовані