Чим небезпечна крмп’ютерна мишка?

459

В теперішній час проблеми зі здоров’ям у людей це не рідкість. Ні для кого не секрет, що за останні десятиліття досить стрімко зросла проблема дискомфорту в області зап'ястя. Таке захворювання (зап'ястний тунельний синдром) ще називають – синдромом комп'ютерної миші. Власне, це і пояснює причину, по якій може виникнути дискомфорт у руці. Ця патологія, пов'язана з защемленням і запаленням серединного нерва.

Синдром зап’ястного каналу – це цілий набір різних симптомів, які здатні наповнити неприємностями життя кожної людини. Половина від усіх, що страждають даними синдромом це люди, вид зайнятості яких пов'язаний з частим використанням комп'ютера.  Чим же це викликано? Може виною тому сучасні цифрові технології?

На жаль, сучасні цифрові технології не тільки приносять в наше життя полегшення, але і час від часу негативно позначаються на здоров'ї. Але не завжди тільки комп'ютерна миша стає причиною болю. З цим захворюванням стикаються, зазвичай, люди, робота яких пов’язана з повторюваними рухами, які перенапружують долоні, з дрібною моторикою рук. І саме тому цей синдром частіше зустрічається у секретарів, офісних службовців, музикантів та м'ясників. Однотипні рухи присутні також в житті художників, шевців, кравців, вишивальників і т.д.

Іноді здавлення нерва провокується травмою (напр., переломом зап'ястя) або набряком структур у зап'ястному тунелі.

 А стани, які сприяють виникненню синдрому, включають, наприклад, ревматоїдний артрит, подагра, вагітність, менопауза, цукровий діабет, туберкульоз, а також онкологічні захворювання.

Синдром зап'ястного каналу зустрічається з частотою близько 50 випадків на 1000 осіб. Захворювання може почати розвиватися в будь-якому віці, але частіше це відбувається після 40 років на тлі гормональних змін в організмі. Вчені прийшли до висновку, що у активних користувачів ПК ризик розвитку синдрому на 15% вище, особливо у жінок.

Запідозрити у себе таку неприємну хворобу можна в тому разі, коли вашими постійними супутниками стають неприємні відчуття в області великого, вказівного та половини безіменного пальця. Вони включають поколювання, оніміння, дискомфорт. Зазвичай до них приєднуються м’язова слабкість, іноді з атрофією м’язів, нічні судоми в зап’ястях. Це захворювання не вражає мізинець. У пацієнтів часто виникають проблеми з точними рухами хворою рукою, вони відчувають, що вона ослаблена. Іноді предмети, які вони тримають, випадають з рук, хворі не можуть стискати долоню в кулак. У них проблеми з написанням та виконанням хатньої роботи.

Заголом, ця недуга не загрожує життю, але являє собою повільнодіючий патологічний процес зі схильністю до наростання. Захворювання має сприятливий прогноз одужання на початкових стадіях, але через зневажливе ставлення до свого здоров'я, деякі люди не поспішають відвідувати лікаря.

Зазвичай, якщо пацієнт починає комплексне лікування, то синдром зап’ястного каналу можна ліквідувати. Але, на жаль, це буде абсолютно неефективно, якщо ви не зміните свій спосіб життя, від якого проблема власне й виникла.

Особи, які особливо схильні до появи цього синдрому, повинні щоденно пам’ятати про профілактичні вправи на розтягнення і правильну поставу, а також відповідне положення під час роботи.

Якщо у Вашому повсякденному житті присутнє навантаження на зап'ясті, не забувайте час від часу давати йому відпочивати. Для цього добре підходять вправи, які знімають втому і дискомфорт. Обертання кулаками, струшування рук, масажні руху, натискання на пальці – усе це допомагає запобігти розвитку синдрому комп'ютерної миші!

Виконання профілактичних рекомендацій не потребує багато часу, складного обладнання або навичок. Тому кожен може захистити себе або як мінімум значно знизити ймовірність розвитку синдрому зап'ястного каналу.

Ото ж, не відкладайте на завтра своє лікування! Хвороба не вміє чекати, вона завжди прогресує! Займіться своїм здоров’ям вже сьогодні!

Рекомендовані