Причин появи цієї проблеми є безліч. Наприклад, вони можуть утворюватися в результаті окостеніння окістя або деяких інших тканин, пошкодження кістки, різних видів переломів, розриву зв'язок, при дегенерації суглобів, запальних захворюваннях, а також в результаті утворення злоякісних пухлин.
Також розвитку цієї патології можуть сприяти такі фактори: зайва вага і порушення обмінних процесів, загальне старіння організму, перенавантаження організму (побутові, спортивні, професійні), ендокринні та неврологічні захворювання, запалення кісткової тканини, порушення постави, травми хребта різного характеру і шиї, плоскостопість, пасивний спосіб життя, спадковість тощо.
На самому початку розвитку патології найчастіше захворювання розвивається без ознак і людина не відчуває болю, тому до лікаря звертатися не поспішає. Тільки в міру прогресування хвороби, хворий буде відчувати перші неприємні відчуття, які ще більше загострюються при стисканні остеофітами нервових закінчень. Але в подальшому збільшені остеофіти в деяких ситуаціях починають чинити тиск на нервові закінчення, через що з'являється біль колючого або ниючого характеру, схожий на біль при міжхребцевій грижі. При більших остеофітах у пацієнтів з'являється помітне обмеження рухливості.
Особливо хворі це відчувають після навантажень або фізичних вправ. Хворобливість може виникати, навіть, під час руху. Рідше вона з’являється при кашлі або чханні. Якщо нарости утворюються в хребті, то розвиваються дещо інші симптоми у вигляді головного болю, запаморочення, порушення зору, шумів у вухах і т. д. Далі буде: "Лікування та профілактика остеофітів".