Життя сучасної людини - це рух, а можливість пересуватися забезпечують здорові суглоби. Важливу роль в людському організмі відіграють лікті, але через поверхневе розташування вони схильні до підвищених навантажень і частих травм. Серед численних видів болю неприємні відчуття, що тягнуть на ліктьовому згині добре знайомі багатьом людям. Кожна людина хоч раз у житті відчувала біль в області цієї ділянки. Це досить поширений стан, який викликає дискомфорт і обмежує діяльність. Адже верхні кінцівки є основним "знаряддям" праці, тому біль в лікті спричинює багато неприємностей хворому. Ниючі або гострі больові відчуття не тільки надовго вибивають з ритму життя, але й суттєво обмежують працездатність.
Багато хто не звертає увагу на цей симптом, вважаючи, що все пройде само собою. Але в деяких випадках біль не зникає, а іноді навіть посилюється. Багато хворих задаються питанням чому болять лікті і як впоратися з проблемою?
Біль в лікті – це одна з найбільш поширених скарг, з якою дуже часто звертаються до мене пацієнти. Але перш ніж розпочати лікування, треба відшукати першоджерело виникнення недуги. Причин, чому болить правий або лівий лікоть, існує чимало. Якщо ж болить рука на згині з внутрішньої сторони ліктя - це основна ознака латерального епікондиліта або, як ще називають «лікоть тенісиста». Рідше розвивається медіальний епікондиліт, його також називають «ліктем гольфіста».
Епікондиліт це недуга, яка має травматичну природу. Розвивається він на тлі надмірного, інтенсивного фізичного впливу на ліктьовий суглоб, що призводить до поступового руйнування структури сухожиль. При епікондиліті дискомфорт виникає в основному під час виконання обертальних рухів рукою. Іноді достатньо всього лише одного різкого підйому тяжкості, ривка рукою на себе, кидка будь-якого предмета – і в результаті з’являється біль у лікті. Причому, один раз з’явившись, він може тривати тижнями і місяцями, тому, що хворий не лікується, адже біль у лікті він відчуває тільки при великому напруженні або навантаженнях.
Найчастіше таке захворювання зустрічається у людей старше 40 років, які протягом довгих років займалися професійною діяльністю, що вимагає працювати з розігнутими руками, які займаються важкою працею або присвячують життя спорту. Таким чином, епікондиліт нерідко діагностується у малярів, водіїв, програмістів, друкарок, художників, тенісистів, важкоатлетів, гольфістів тощо.
Якщо епікондиліт виникає на тлі розвитку запального процесу, доцільним буде застосування мазей місцевої дії. У ситуаціях, коли патологія переходить в гостру фазу, хворому призначають курс інтенсивної магнітної терапії. Хороші результати дає інфрачервоне випромінювання, також зняти запалення допоможуть парафінові аплікації.
Можна призначити різні препарати, але не раз уже переконався у своїй практиці, що достатньо іноді зробити вправляння суглоба за допомогою мануальної терапії, або ж забезпечити хворому ліктю спокій на 1 – 2 місяці (накласти тугу пов’язку або загіпсувати).
Але і народна медицина приготувала для цієї хвороби кілька дуже дієвих рецептів.
Якщо болить лікоть, то на нього добре діють компреси з лікарських рослин: пропарене листя берези накладають, квітки ромашки і бузини чорної, трава герань, свіжі бруньки тополі чорної (осокора) Також з бруньок тополі можна зробити мазь. Дієвою є настоянка з фіалки запашної.
Ото ж, для профілактики раджу дотримуватися правильного положення рук і постави та виконувати кілька нескладних вправ: струшування рук, стиснення кистей в кулак, обертальні рухи пальцями, зведення лопаток, масаж.
Лікар реабілітолог Сергійчук Іван Михайлович тел. 0997399337 0972485699