У наших суглобах після 40-ка років може виникати дискомфорт, біль або печіння, що і є причиною багатьох недуг. Крихкість кісток називають остеопорозом, витончення хрящової тканини часто відбувається при артрозі, запалення сухожиль і зв’язок називається тендинітом.
У цій статті ми поговоримо саме про тендиніт плечового суглоба, що є однією з найбільш поширених форм тендинітів.
При інтенсивних або занадто частих рухах процеси стомлення, що відбуваються в сухожиллі, починають переважати над процесами відновлення. Це викликає спочатку набряк, а потім і розвивається тендиніт.
З даною патологією може зіткнутися абсолютно будь-яка людина незалежно від статі і віку та професії. Запальний процес може розвинутися практично в будь-якому місці, де є сухожилля. Цей стан найбільш поширений у людей від сорока років. Однак він стає дедалі поширенішим у молодих людей у віці від двадцяти п"яти до тридцяти п"яти років.
Нерідко зустрічається тендиніт основи великого пальця кисті рук, ліктьового, колінного і стегнового суглобів, а також сухожилля п'яти. У дітей і підлітків найчастіше тендиніт буває колінного суглоба, а от багато людей, особливо у літньому віці, страждають від такої маловідомої хвороби, як тендиніт плечового суглоба.
Під час захворювання на тендиніт в сухожиллі починаються запальні процеси, що найчастіше віддають болем в передпліччя та кисті. Спочатку біль несильний, і його часто списують на втому. Але на відміну від втоми, біль через запалення сухожилля довго не проходить та постійно нагадує про себе, так як від болю позбутися не так уже й просто.
Основною причиною цієї хвороби є часті повторювальні рухи у незручній позі. Це відбувається через постійні фізичні навантаження, травми в області прикріплення сухожиль, вікові зміни, або ж через неправильне виконання фізичних вправ. Цим захворюванням найчастіше страждають професійні спортсмени, люди, що працюють за комп’ютером, або займаються важкою фізичною працею.
Із-за тендиніту плечового суглоба людина відчуває хронічний біль в руці, що заважає виконанню звичайних повсякденних справ. Стає важко піднімати та утримувати в руці дрібні предмети, викручувати білизну та, навіть, просто потиснути руку.
Незважаючи на велику кількість різновидів тендиніту, його симптоми майже завжди однакові і основними з них є больові відчуття різної інтенсивності: протягом ночі і під час відпочинку(наприклад, коли рука знаходиться в стані спокою) або може турбувати цілий день (і збільшуватися протягом ночі під час сну), коли є тиск, при виконанні певних рухів, особливо підняття руки.
По мірі прогресування тендиніту біль поступово стає хронічним. Іноді уражений суглоб набрякає або починає хрустіти. Відсутність правильного лікування може призвести до повного розриву сухожилля, і тоді не уникнути операції.
Ви можете запобігти тендиніту за допомогою деяких фізичних вправ, які розслабляють м'язи та сухожилля, а також слідкувати за вашим раціоном харчування. Вам слід їсти продукти багаті на магній і кремній для зміцнення зв’язок. Хоча, найкращий спосіб полегшити симптоми тендиніту – це відпочинок та нерухомість хворої частини тіла.
Лікування тендиніту має бути комплексним і включати в себе консервативні, а також фізіотерапевтичні методи. Для лікування тендиніту варто розпочати із вправ на медичних тренажерах, а також дуже помічною є мануальна терапія. Такий підхід допомагає зняти запалення, прибрати компресії зв’язкового апарату, відновити та зміцнити м’язи, зв’язки, суглоби і зрештою повернути повноцінну рухливість та покращити якість життя.
Необхідно пам'ятати, що лікування тендиніту має включати в себе обмеження фізичної активності, застосування лікувальної фізкультури, дія якої буде направлено на швидке загоєння пошкодженого сухожилля, усунення запального процесу, а так само зміцнення і підтримання тонусу всього організму.