От уже й весна. Перші промені сонця, начебто і тепло, а місцями і жарко, а зайдеш в затінок, так і холодом потягнуло. Постоїш трішки на вітрі де-небудь у тіні — тут тобі і застуда. Дуже часто саме в цей час і виникає міжреберна невралгія. Це захворювання, яке провокується запаленням та защемленням нервових корінців. Характерною особливістю є гострий больовий синдром, який може викликати втрату свідомості, нудоту, запаморочення і головний біль з «потемнінням» в очах, «холодом» в кистях і стопах. Виникає біль раптово і нізвідки, може віддавати в плече, лопатку, шию і посилюватися, як правило, при русі, кашлі, сміху, глибокому вдиху.
Міжреберна невралгія може з’являтися як в області лівої так і правої половини грудної клітки. Вкрай важливо правильно розпізнати цю недугу, щоб не переплутати її з захворюваннями серця, шлунка, нирок або серцевим нападом.
Лівостороння невралгія часто може ввести в оману, люди не завжди відчувають місце локалізації болю, вважаючи, що у них проблеми з серцем. Вони впадають в паніку, не розуміючи, що відбувається. Подзвонивши в службу «швидкої допомоги», приречено кажуть, що у них інфаркт міокарда! Але лікар, зробивши обстеження, поспішає заспокоїти, що тут характер болю інший.
Міжреберна невралгія не самостійна хвороба, а з’являється у вигляді ускладнень абсолютно інших захворювань. Найчастіше вона виникає при запущеному остеохондрозі, наявності міжхребцевих гриж, протрузій, які здатні защемлювати нерви. Крім проблем з хребтом, болячка може провокувати збої в обмінних процесах. Найпоширенішими причинами захворюваня є вагітність, пухлини, травми грудей або ребер, хірургія грудної клітки.
Лікування міжреберної невралгії проводиться комплексно, в основному використовуються мазі, масажі, лікувальна гімнастика, мануальна терапія, комплекс ЛФК та фізіопроцедури.
Подолання недуги за допомогою народних засобів отримало дуже позитивні відгуки. Але слід пам’ятати, що народні засоби — це не основне лікування, однак, ефективність перевірена.
Внутрішньо рекомендується приймати відвар ромашки аптечної; настій лікарської суміші з листя меліси, меду, шкірок апельсина і настоянки валеріани; настій квіток безсмертника; відвар барбарису. Для місцевого застосування на уражені ділянки використовується сік чорної редьки або сік хрону. Добре допомагають компреси на основі розпареного насіння льону.
Раннє звернення до фахівців допоможе швидко і ефективно пролікувати міжреберну невралгію, але краще подбати про її профілактику. Необхідно завжди правильно тримати поставу, особливо при тривалому перебуванні в одному положенні. Крім того, важливо частіше розслаблятися і не перенапружувати спину. Корисною є гімнастика, якою треба займатися щодня. Намагайтеся захищати організм від переохолоджень і простудних захворювань. Головне виключити дію шкідливих чинників, таких як психоемоційне перенапруження, важкі фізичні навантаження, зловживання алкоголем та вести активний спосіб життя і все буде гаразд.