Біль у голові – сигнал проблеми у хребті

465

«Прокинувшись зранку, відчуваю тупий головний біль, який згодом перетворюється на гострий пульсуючий, зір затуманюється, а світло від лампи приносить жахливі страждання. І так по кілька разів на місяць, а згодом і на тиждень. Цей цикл симптомів повторюється безліч разів», - не раз мені доводиться чути такі скарги від своїх пацієнтів. Але якщо зі "звичайним" головним болем можна, як правило, впоратися за допомогою парацетамолу, то цей так легко не здолати. Що ж це за такий головний біль, який неможливо призупинити, навіть, знеболюючими препаратами?
Не секрет, що більша половина населення страждає головним болем. Розрізняють кілька його типів, серед яких є мігрень. Оскільки, у своїй практиці мені неодноразово доводилоя стикатися з цією проблемою, то у цьому випуску я спробую більш детально розповісти про, так звану, шийну мігрень. Слід відразу зазначити, що вона не має нічого спільного з класичною мігренню, але отримала таку назву через болі в області шиї і прилеглої частини голови.
Часто махають рукою, мовляв, "це просто головний біль". А дарма, адже мігрень робить щоденну активність практично неможливою через посилення болей, навіть, при найменших рухах. Напад мігрені здатен серйозно вибити з колії.
Шийна мігрень – це захворювання, яке може бути спровоковане здавленням нервів, оточуючих хребетну артерію, змінами шийного відділу хребта при остеохондрозі, утворенням грижі міжхребцевого диска, вродженими патологіями, будь-якими травмами в області шийного відділу хребта, м’язовими спазмами тощо. Одним словом, шийна мігрень пов’язана з дегенеративно-дистрофічними змінами в шийному відділі хребта.
Як же пов’язані між собою головний біль і шия? Насправді все дуже і дуже просто. Оскільки, в шиї дуже мало вільного простору, то легко виникає защемлення нервових стовбурів і кровоносних судин, що живлять мозок. При мінімальному навантаженні починається тиск на кровоносні артерії і, в результаті, зменшується кількість подачі крові до мозку, внаслідок чого у хворого на фоні недостатнього харчування проявляються такі симптоми: погіршення зору, хитка хода, зниження слуху, шум у вухах, дискомфорт при нахилі голови і навіть непритомність.
Що стосується лікування, то шийна мігрень не вимагає постільного режиму, хоча і потребує обмеження фізичної активності. Рекомендовано зафіксувати шию в правильному положенні ортопедичним коміром (від 10-15 хвилин до трьох годин). Оскільки, проблеми головного болю, пов’язані із шийною мігреню (остеохондрозом шийного відділу хребта), виникли у людей не вчора, так як багато часу йде на скупчення солей, позбутися цієї болячки за один день не вдасться: можливо, знадобиться стільки ж часу, скільки пройшло на розвиток хвороби. Але не варто засмучуватися – народна медицина і траволікування неодмінно допоможуть вам.
Рекомендовано після масажу хворого місця застосовувати зігріваючі компреси(з капустяного листя з медом, з соку алоє з сухою гірчицею, з теплого листя хрону, ошпареного окропом) і мазі(з шишок хмелю і сала свинячого, з подрібнених бруньок берези і тополі, з трави м’яти перцевої і коріння кульбаби). Дуже помічним є звіробійне масло, яке сприяє відновленню хрящів. В народі відомо хороший відволікаючий засіб при багатьох хворобах, в тому числі і для лікування шийної мігрені. Для цього потрібно добряче відшмагати себе віником з молодої пекучої кропиви дводомної.
Хороший ефект дає відвар із коренів кульбаби, трави звіробою і коренів лопуха великого.
З метою відновлення правильного обміну речовин ваш раціон харчування повинен містити помірно-калорійну продукцію, відмовтеся від прийому шоколаду, копченої риби, алкоголю, зменште кількість споживаної солі, гострих страв, рідини, міцного чаю і кави. Позбавтеся від шкідливої звички сутулитися, сидячи за столом або перед телевізором, не носіть сумку на одному плечі. Зараз дуже слушними будуть слова мого покійного дідуся народного лікаря Івана Прокоповича: «Їжте часто, але малими порціями».
Ви позбудетеся від рецидивів хвороби, якщо двічі в рік (або хоча б один раз) будете повторювати курси фізіотерапії, масажу, регулярно робитимете лікувальну гімнастику.
Ото ж, завдяки правильному виконанню вправ, постави та дотримання всіх перерахованих вище рекомендацій, шийна мігрень покине вас назавжди.

Рекомендовані