Безболісно піднімемо руку разом!!!

524

Мабуть, на планеті Земля не має такої людини, яка ніколи не відчувала болю. Ото ж, значить, половина із них точно знайомі із болем у плечовому суглобі, який здатен вивести зі звичного життєвого ритму і змусити відмовитися від повсякденних справ.
Причин болю в плечі безліч, і, в основному, вони пов’язані з травмуючими факторами та інфекційним ураженням. Проте, досить часто поява болю в певній ділянці пов'язана саме із наявністю захворювань в шийному відділі хребта, серця, при остеохондрозі і подагрі. Він може виникнути при грипі, туберкульозі, після поранення вогнепальною зброєю, при переломах кісток та новоутвореннях, при переохолодженні і після сильних фізичних навантажень. Плечовий суглоб відіграє чи не основну роль у функціонуванні основного "інструмента" людини – руки. Виходячи з цього, він несе на собі основне навантаження і, відповідно, частота його пошкоджень достатньо велика.
Тому завжди дуже важливим є виявлення джерела походження болю. В попередніх виданнях я вже згадував про такі недуги, як артроз, артрит, тендовагініт, періартрит.
А сьогодні хочу розповісти про таку болячку як плексит. Це захворювання нервової системи, при якому страждають нервові сплетення, порушується чутливість і рухливість. За статистикою, плечовий плексит виникає у людей середнього віку-30-50 років, але може зустрічатися і в інших вікових групах. Потрібно відзначити, що він, зазвичай вражає робочу руку людини.
Плексит характеризується сильними больовими відчуттями, особливо по ночах, труднощами при русі рук, чутливістю шкіри, відчуттям холоду, загальним нездужанням, набряклістю і синюшністю шкірних покривів, пітливістю, зміною нігтів, ослабленням пульсу. Варто відмітити, що біль в деяких випадках настільки сильний, що хворий не може знайти собі місця, що дуже виснажує, як фізично, так і психологічно.
Давайте розберемось детальніше.
Плексит дуже підступний – він нерідко стає причиною інвалідності, зокрема, при несвоєчасному зверненні за допомогою або неадекватному лікуванні. Це достатньо серйозне захворювання, особливо, якщо затягувати з лікуванням. Але у більшості випадків сильний біль змушує хворого одразу звертатися до лікаря, що практично виключає можливість ускладнень і має благоприємний прогноз.
Лікування плекситу спрямоване на усунення симптомів і запального процесу. Для цього пацієнту призначається медикаментозний курс, що включає в себе знеболюючі і протизапальні препарати.
Незважаючи на те, що хвороба вимагає спостереження лікаря-невролога, тому що вражені нервові стволи, фахівці часто бувають не проти лікування пацієнта народними засобами.
По-перше, пацієнту необхідно створити спокій ураженій ділянці, для цього може бути використана перев’язка. Добре зарекомендувало себе засіб – муміє(знижує біль і запалення), яке хворому втирають.
Також хворому зазвичай радять приймати заспокійливі ванни з м’ятними відварами, вони також мають протизапальну дію на уражену ділянку.
Внутрішньо народна медицина рекомендує приймати відвар листя суниці, який володіє протизапальною і знеболюючою дією, відвар із трави череди і кореня пирію.
Не зайвими у боротьбі з недугою будуть лікувальні компреси з капусти або вівсянки, свіжого листя верби, мазь із меду і солі, мазь із звіробою, хмелю та буркуна лікарського. Не менш хороший результат дає і мазь, приготовлена з шишок хмелю. Дуже помічною є настоянка для втирання з червоного перцю. Настоянки із кореню лопуха, шишок хмелю, трави буркуну, трави багна, трави чебрецю, кореню пирію і ягід ялівцю бореться з болем і знімають запалення.
Дуже важливе значення має реабілітаційний період, метою якого є повне відновлення функціональності кінцівки. Для цього проводяться заняття на спеціальних тренажерах, а також виконуються вправи самостійно. При лікуванні плекситу плечового суглоба дуже помічною є мануальна терапія, гімнастика та фізичні вправи; масаж, спрямований на зміцнення м’язів; електростимуляція ураженої ділянки, лікувальний душ.
Потрібно пам’ятати, що своєчасне втручання і правильне лікування хвороби допоможуть позбутися повністю від її симптомів і проявів. Дотримуючись цих нехитрих правил, ви зможете забути про те, що таке біль. А ваші плечі будуть вам вдячні.

Рекомендовані